Jak zaplanować czas z dzieckiem

Narodziny małego dziecka zwykle powoduje istotne zmiany w codzienności jego rodziców. Dowolne dotychczas spędzanie czasu ulega sporym zmianom. Wyjścia do kina, spotkania ze znajomymi czy nocne imprezy natychmiast stają pod znakiem zapytania. Upłynie chwila zanim za tym zatęsknisz. Znacznie wcześniej zaczniesz zastanawiać się, jak może wyglądać twój dzień, aby nie zwariować.

Stara zasada głosi: śpij, kiedy dziecko śpi. Wiele matek ironicznie dodaje do niej: gotuj gdy niemowlę gotuje i sprzątaj, kiedy ono sprząta. Nie należy jednak wyśmiewać tego porzekadła. W pierwszych dniach po pojawieniu się dziecka to właśnie maluch powinien być najistotniejszy. Spróbuj poświęcić mu jak najwięcej swojego czasu. Nie przejmuj się niezmytymi talerzami w zlewie czy nieumytą podłogą w korytarzu. Wszelkie domowe obowiązki mogą poczekać. Niemowlę jest teraz najważniejsze.
Przygotuj się na to, że dziecko będzie pragnął spędzać prawie cały dzień z mamą. Powinnaś być blisko. Nie zdziw się, gdy niemowlak będzie cały czas chciał picia. W pierwszych dniach na świecie dziecko nie ma jeszcze uregulowanych odstępów między codziennymi posiłkami. Może więc być tak, że raz przerwa będzie trwał sporo czasu, a następnie maleństwo będzie wołało o jedzenie co kilka minut.

https://zyczenia.eu/newyear/en/

Podstawową zasadą, która powinna kierować życiem młodej matki jest nieplanowanie dnia. Przy nieustalonym trybie życia niemowlaka każdy plan może być nieskuteczny. Jeśli weźmiesz na siebie za dużo obowiązków, szybko możesz sfrustrować się, gdy nie uda ci się ich zrealizować. Jeśli czujesz się na siłach, możesz zająć się wykonywaniem domowych obowiązków w czasie snu dziecka. Wtedy poczujesz satysfakcję z wykonanego zadania, zamiast bez sensu się irytować.

Nie denerwuj się, jeśli na początku opiekowanie się o maleństwo będzie cię przerastać. Wiedza przychodzi z czasem.

This article was written by admin