Jak przygotować przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Urodziny to istotne wydarzenie dla każdego dziecka. Właśnie dlatego rodzice powinni postarać się, aby był to moment szczególny, który na długo zapadnie w pamięć ich pociechy. Świetnym rozwiązaniem jest organizacja przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak w takim razie należy przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda impreza musi mieć temat przewodni, ale w przypadku gdy malec jest fanem jednej bajki czy filmu można zdecydować się na ten krok i poprosić gości, by na imprezie pojawili się w tematycznych strojach. W przypadku przygotowania zabawy tematycznej  nie trzeba poprzestawać tylko na przebraniach, lecz zdecydować się również na piosenki dostosowane do konkretnego motywu. Również zabawy powinny nawiązywać do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche mama

Dekoracje i jedzenie

Ważną częścią każdej zabawy urodzinowej jest stosowne przyozdobienie pokoju, w którym przyjęcie będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć baloniki, serpentyny, trafionym rozwiązaniem może być także zapewnienie uczestnikom przyjęcia kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie może ograniczać się wyłącznie do tortu, warto zapewnić dzieciom kanapki (choćby malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, lecz także wyglądają wyjątkowo efektownie). Dobrze postawić również na słodkie przekąski – świetnie zdadzą egzamin nie tylko cukierki czy ciasteczka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o piciu – dobrze przygotować głównie soki owocowe, w przypadku kiedy podczas przyjęcia odbywać się będą różne zabawy ruchowe warto przygotować także wodę mineralną. Nie można zapominać o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców stawia na samodzielne przygotowanie całej imprezy. Wbrew pozorom dobrze zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie oznacza to naturalnie, że dziecko powinno być zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się na przykład przygotowaniem zaproszeń na imprezę.

This article was written by admin