Gdy się zmotywować do konfrontacji z nadwagą

Zbędne kilogramy sprawiają, że nasz stan ducha pogarsza się. Dopada nas smutek, marazm i niechęć do wszelkich aktywności życiowych. Unikamy widywania się w gronie przyjaciół. 

Paraliżuje nas strach przed tym co pomyślą o nas obcy. Warto więc coś z tym zrobić. Pierwszym czynem kierującym do osiągnięcia sukcesu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy motywacji działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Przesłanka zewnętrzna to na przykład nowa bluzka, nowe spodnie, wyjazd w wyśnione miejsce. Motywacja wewnętrzna to nasze dobre samopoczucie, komplement znajomych czy zachwyt w oczach innych ludzi . Jak zatem przygotować się do walki z nadprogramowymi kilogramami?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Primo pamiętaj, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Marzenie Twojej koleżanki nie są Twoim zamysłem. Pomyśl co sprawia u Ciebie tak wielką chęć schudnięcia?

2. Pozwól sobie na drobne potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do osiągnięcia sukcesu nigdy nie jest prosta. 

3. Wyobrażaj sobie Twoje życie kiedy osiągniesz cel. To pozwoli Tobie wytrzymać w postanowieniu.

4. Chwal siebie i wyróżniaj nawet za niewielkie osiągnięcia. Tylko nie węglowodanami. Kup sobie bilet do teatru, wizyta u kosmetyczki, krawat .

5. Poszukaj znajomego, z którym będziesz ścigać się. Waszym marzeniem będzie, kto pierwszy schudnie kilka kilogramów. Rywalizacja zawsze pomaga wytrwać i zdobyć sukces.

Nie zapomnij, że nawet jeśli po raz pierwszy nie przetrwasz, zawsze możesz rozpocząć swoją drogę po raz kolejny.

This article was written by admin